CityAlko logo

KINNITAN, ET OLEN VÄHEMALT 18 AASTANE

Kontrolli, milline kuller toimetab tellimuse Sinu aadressile.Vajuta siia!

Eduka peo planeerimine

Abistame sind peojookide kokkupanemisel – olgu tulemas pulm, sünnipäev või muu suurüritus. Suuremate koguste puhul oleme valmis ka ülejäävad tooted tagasi ostma. Otse loomulikult eeldusel, et pudelid on korras ja ka ....avamata. Muidugi proovime kõiki oma kliente ka nägupidi meelde jätta, kuid ostu tõestamiseks palume siiski tagastamisel ka ostutšekk esitada.  

Meie kaupluste kontaktid leiad siit.

Selleks, et pidu toimuks viperusteta oleme kokku pannud ka 8 nippi, millega peo korraldamisel arvestada.

Ole kõigeks valmis – pidudel tuleb kõike ette
Loomulikult ei saa meie kliimas jätta arvestamata suurt tõenäosust, et taevast sajab vihma, rahet või jaanipäeval lund. Ehk ole valmis kolima pidu kiiresti tuppa või varju alla. Ei ole halba heata – õnneks ei sula külma ilmaga kokteilijää liiga kiiresti ära.

Varu peoks rohkelt jääd
Kõik joogid ei pruugi paratamatult külmkappi mahtuda või ununeb neid sinna peo käigus juurde lisada. Siis tuleb appi jää. Nipp: lisa ämbrisse jää ja vee segule veidi soola, sool paneb jää kiiremini sulama ja teeb pudelid-purgid kiiresti külmaks.


Kerge söök ja jook sobivad suvise peo menüüsse
Suvel ei pea rasket praadi ja liiga tummist veini jooma. Kerged salatid, kala ja juurviljad teevad näljale suvel kenasti lõpu peale. Loomulikult käib suve juurde ka erinevate lihasaaduste grill. Siin on hea nipp kartul kõrvale jätta ja keskenduda lihale, nii ei saa kõht liiga täis.

Pikendaja probleem
Alatasa saavad pidudel pikendajad otsa. Mis on valem õige koguse kokteilipikendajate varumiseks? Jäta meelde: üks kolmele. Kokteili lahjendamine käib kolme osa pikendajaga.

Näide: 50 ml kanget, peale 150 ml pikendajat-lahjendajat. Ehk siis varu iga kange alkoholi liitri kohta vähemalt kolm liitrit pikendajat. Karastusjooke, mida tarbitakse ka ilma alkoholita, osta täiendav kogus.

Võõrustaja tahab ka puhata
Mõnus pidu peaks olema mõnus kõikidele peol viibijatele. Kaasa arvatud võõrustajad. Toit peaks olema lihtsasti valmistatav ning näiteks magustoit kindlasti varem valmis tehtud. Ja kokteilibaar võiks olla sätitud nii, et külalised saavad ise kokteile teha. Selleks trüki mõned retseptid välja ja saate kõik koos šeikida.

Mõtle peo korraldamisel ka looduse säästmisele
Plastik on väga eelmine sajand. Plastikust kõrtele ja topsidele on väga palju keskkonnasäästlike alternatiive. Kokteiliklaasid võiksid olla ikka klaasist, kaubanduses leidub neid üsna soodsaid – kui peakski katki minema, pole nii kahju. Ja paljude kokteilide jaoks pole vaja üldse kõrt, kõrrega juues muuseas tunneb vähem kokteili maitset.

Vähem on rohkem kehtib ka kodustel pidudel
Hea peo teevad ikka inimesed, mitte joogi- või söögimenüü rikkalikkus. Pigem vali üks valge, üks mull, igaks juhuks üks punane, üks õlu ning kindlasti alkoholivaba alternatiiv. Kodune suvepidu pole peen vastuvõtt, kus veinimenüü kilomeeter pikk.

Kõned on taas moes
Jah, lugesid õigesti! Pidudel ja koosviibimistel on kõned taas au sees. Need ei pea olema loomulikult igavalt pikad ja lohisevad. Hea nipp: külalised võiksid öelda võõrustajatele juba peo käigus, kui kaunis ja maitsev kõik on. Mitte uksel lahkudes. Nii tekib pererahvale juba peo käigus hea soe tunne südamesse. 

Toredat pidu!

Eduka peo planeerimine