CityAlko logo

KINNITAN, ET OLEN VÄHEMALT 18 AASTANE

Kontrolli, milline kuller toimetab tellimuse Sinu aadressile.Vajuta siia!

Kokteiliklassika – unustatud viin toonikuga ehk V&T

Oktoobrikuul ehk viinakuul on hea tuletada meelde üks klassik – viin toonikuga.
Kõik teavad džinni toonikuga ja põhjusega, see on väga hea värske, kergelt mõru kokteil. Kui aga võtame siit valemist välja kadaka, siis saamegi ju viina toonikuga.
Niisiis, viin toonikuga maitseb samamoodi värskelt ja väga hästi nagu kuulus G&T.

Kuidas maitsestada viin toonikut ehk lühidalt V&T-d?

Kui kasutada n-ö tavalist viina ehk mitte maitseviina toonikuga, siis sobivad imehästi kõikvõimalikud tsitrused: sidrun, laim, greip, apelsin. Ja soovitame proovida ka tsitruste koortega maitsestamist. Tõmba kartulikoorimisnoaga näiteks apelsinist paar laia koort (võimalikult õhukest) ja proovi pigistada koorest õlisid kokteili kohal, peale seda pane ka koor kokteili sisse. Imeline apelsiniõlide aroom ja kerge mõru-magus maitse.

Proovi V&T maitsestamist tsitruste koortega

Garneerimine

Garneeringuks sobivad ka väga hästi kõik maitsetaimed: piparmünt, tüümian, rosmariin, isegi basiilik. Ära unusta kurki! Annab mõnusa värske ja pehme rohelise maitse kokteilile juurde. Siin tõesti pole üldlevinud valemit, proovi erinevaid garneeringuid ja maitse. Kui miskit on puudu, siis lisa.

Sama kehtib ka maitseviinade kohta, katseta garneeringutega. Aga üks on kindel, klaas pane alati jääd ääreni täis, siis ei lähe kokteil vesiseks ja hoiab külma.

Katsetamine teeb maitsemeistriks!

Garneerimisel üldlevinud valemit pole – proovi ja katseta!